Sandviç Panelleri

Sandviç panel endüstri gibi birçok sektörün ihtiyaçlarını karşılayan yaşam kolaylaştırıcı mekanik direnç, ısı yalıtım, su emme direnci, yoğunluk, sıcaklık dayanımı, su buharı geçirgenliği, ses yalıtımı, boyutsal kararlılık, kimyasal dayanım, yangın performansı özellikleriyle güvenlik ve konfor sağlamaktadır. Yapılar için ısı, ses, su izolasyon ile yük ve dayanımı da sağlayan sandviç paneller iç ve dış yüz ile yalıtım tabakası olmak üzere üç katman halindedirler.

Sandviç Panel Avantajları

Birçok geleneksel sistemin aksine tesis yapısına göre istenilen ölçü, yalıtım tipi ve renklerde tedarik edilebilen kalite kontrolü önceden fabrikalarda yapılmış ve montaja hazır, birbirleriyle uyumlu parçalara sahip haldedir. Böylece projelerde kısa bir sürede teslim edilebildiğinden ve zamandan tasarruf edildiğinden sandviç panel sıklıkla tercih edilir. Kışın ısıyı dışarı vermeyen, yazın ise serin bir ortam için ısı yalıtımı yapılması harcanan enerjiyi azaltmasının yanı sıra konforlu bir ortamda yaşama imkanı sunmaktadır. Isı geçişini engelleyen önlemler için ise sandviç paneller sıklıkla tercih edilmektedir. Su ve hava sızdırmaması da iklim etkilerinden dolayı oluşabilecek nem ve küf gibi oluşumları önlemektedir. Hafif olması, nakliye ve diğer konstrüksiyon maliyetlerinde avantaj sağlar. Ayrıca dayanım gücü yüksektir ve bu sayede bakım maliyetleri de düşük olduğundan oldukça ekonomiktir. Sandviç paneller yatay, düşey veya açılı bir şekilde yerleştirebilme imkanı sunduğundan estetik bir görünüm elde edilebilmektedir.

Sandviç Panel Uygulama Alanları

Fabrikalar, alışveriş merkezleri, yüzme havuzları, stadyumlar gibi birçok yapı için ekonomik ve dayanım gücü yüksek bir tercih olmasının yanı sıra, askeri, zirai, şantiye binaları, prefabrik yapılar ve konutlar gibi yeni oluşan uygulama alanlarında da sandviç panel her geçen gün daha çok tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Sandviç panelin kullanılacak alana göre en uygun içeriğe ve özelliğe sahip panel seçimi, tedariği ve montajı titizlikle yapılmaktadır. Koçak SCD; sandviç panel tedariğinde önem verdiği ham madde kalitesi, etkin montaj hizmeti, TSE, EN ve ISO standartlarına uygun olarak tedariğinden montajına kadar titizlikle yürütmektedir. Müşteri odaklı olarak ihtiyaca uygun ürünler tedarik etmeyi kendisine amaç edinen Koçak SCD yüksek kalite hizmetlerini ısı yalıtım ve izolasyon panelleri montajında da sunmaya devam etmektedir.

BAZI SANDVİÇ PANEL REFERANsLARIMIZTÜM REFERANSLARI GÖRÜNTÜLE

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Uygulamaları

SERT MERMER

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Uygulamaları

SELÇUKLU UN

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Uygulamaları

SARILAR BETON

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Uygulamaları

SİSTEM ASANSÖR

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Uygulamaları

HAS DORSE

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Uygulamaları

BAKIRCILAR TOYOTA