Soğuk Oda Sandviç Panel ve Aksesuarları Tedarik ve Montajı

Soğuk depolama alanlarına olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Çeşitli amaçlar için kullanımı oldukça rahat ve gerekli olan bu alanlar belli bir yapıya sahiptir. Depolama yapılacak olan ürün niteliğine göre oda boyutları, panel kalınlıkları, yalıtım malzemesi cinsi, panel dış yüzey/iç yüzey sac kalınlığı ve galvaniz sac üzeri boya çeşidi gibi konularda, geniş ürün yelpazesi sayesinde özgün ve uygun, tasarım ve uygulamalar sunmaktadır. Bu noktada çeşitli birleşim alanlarına göre farklı aksesuarların tercih edilmesi de ayrıca önem taşır.

Treyler Tedariği Nedir?

Zaman geçtikçe belli bir ağırlığa sahip olan ürünlerin taşıması sorun haline gelmiştir. O nedenle tekrar tekrar aynı işi yaparak vakit kaybetmemek için treyler adı verilen tırlar ortaya çıkmıştır. Geniş kapasitesi ile birlikte araç taşınmasına dahi olanak veren treyler yükseklik noktasında da oldukça tatmin edicidir. Genel olarak uzak bölgeler arasında çeşitli yükleri en etkili şekilde taşıma noktasında treylere ihtiyaç duyulur.

Yapısal Çelik Ürünleri Tasarım, İmalat ve Montajı Nedir?

Yapısal çelik ürünlerine geçmeden önce çeliği açıklamak yararlı olacaktır. Çelik; demir ve karbon elementlerinin belirli oranlarda bir araya gelmesiyle bazı özellikler ortaya çıkaran bir alaşım çeşididir. Ortaya çıkan sertlik ve yüksek mukavemet özellikleri neticesinde, demirin kullanılmasının yeterli ya da uygun olmadığı alanlarda yapısal çelik ürünleri tercih edilir. O nedenle işlevsel bir yapıya sahiptir denilebilir. Binalarda kullanılabildiği gibi ağır yük taşıyan araçlarda da oldukça yaygın bir şekilde tercih edilir. Buna bağlı olarak günden güne ihtiyaç duyulması ve kullanılması artış gösteren yapısal malzemelerden bir tanesi olmuştur. Hazırlanan tasarım ve imalat projeleri doğrultusunda, atölye ortamında sırasıyla, kesme-delme, kaynak ve boya işlemlerinden geçip imal edilerek hazırlanır ve uygun bağlantı çeşidiyle sahada montajı tamamlanır.

Kreyn Vinç Tasarım, İmalat ve Montajı

Kreyn vinçler, özellikle günümüzde pek çok alanda ihtiyaç duyulan temel unsurlar arasında bulunur. Sahip olduğu güçlü ve sağlam yapısı sayesinde özellikle inşaat işlemlerinin sürdürüldüğü alanlarda kullanımı yaygındır. Kreyn vinçler ağır tonajlı yükleri belli başlı yöntemler ile yükseğe kaldırılmasına veya farklı noktalara taşınmasına yardımcı olur. Bu noktada hem zamandan tasarruf edilmiş hem de iş yükü azalmış olur. Sonuç olarak işlevsel yapısı neticesinde insan gücünü en aza indirerek büyük güç gerektiren eylemlerin yapılmasına olanak verir. Bu durum inşaatlar dışında da gereksinim duyulan eylemlerden bir tanesidir.

Çelik Çatı Sistemleri Tasarım, İmalat ve Montajı

Son dönemlerde özellikle modern yapılar ile birlikte dikkat çekmekte olan çelik çatı sistemlerinin, her türlü olumsuz koşullar karşısında dayanıklılık gösteren özelliklere sahip bir biçimde tasarlanarak, imalatı yapılmaktadır. Son teknoloji ekipmanların sayesinde kısa süre içerisinde montajı gerçekleştirilmekte olup, daha tasarruflu bir kullanım sunmaktadır. ‘Demonte’ sistem özelliği, bazı durumlar karşısında gerekirse çatı montajı tamamlandıktan sonra, herhangi bir sebepten dolayı çatının tekrar sökülmesini mümkün kılmaktadır. Çelik çatı tasarımı, çeliğin yapısı gereği, estetik görünümün yapısal çözümlerle buluşmasını sağlayarak zorlu projeler karşısında diğer yapı malzemelerine göre oldukça yoğun talep görmektedir.

Çatı ve Cephe Sandviç Panel Kaplama Sistemleri Tedarik ve Montajı

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen çatı ve cephe sandviç panel kaplamaları, yapılar için yalıtım açısından büyük ölçüde avantaj sağlamaktadır. Özellikle üretim aşamasında titizlik gösterilerek tasarlanıp müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Çatı ve cephe sandviç panel kaplama sistemleri genellikle, iç yüzey/yalıtım tabakası/dış yüzey şeklinde üç katmanlı olarak, özenle üretilip montaja hazır hale getirilmektedir. Sandviç paneller yapılarda ısı, ses ve su yalıtımının yanı sıra belirli miktarda yük ve yangına karşı da dayanıklılık göstermektedir. Sandviç paneller malzeme yapısı ve bağlantı tasarımları sayesinde, zamandan tasarruf ve montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Asma Kat Tasarım İmalat ve Montajı

Genellikle iş yerlerinde depolama ve ofis kullanım amacı ile ihtiyaç duyulan asma kat veya halk tabiriyle çekme kat diye adlandırılan yapı sistemlerinin, imalatı ve montajı uzman kişiler tarafından büyük bir titizlikle gerçekleşmektedir. Özellikle, kullanılan bilgisayar programları desteğiyle, kalite ve dayanım en üst seviyede tutularak hizmete hazır hale getirilmektedir. Asma kat tasarımı çalışmalarında, uygulaması yapılacak olan yapının mevcut durumu detaylıca incelenerek, yapının kendisi ile asma katın çalışma prensipleri arasında, hareketli ve ölü yük hesapları da göz önünde bulundurularak doğru tasarımlar yapılır. Böylece her yapıya uygun ve özgün asma kat uygulaması, imalat ve montaj süreçlerinden geçerek tamamlanmış olur. İlave asma kat tasarımı uygulamalarında yapıya özgünlük prensibi, bu sebeplerle olukça önemlidir.