Çelik Konstrüksiyon

Taşıyıcı amaçlı sistemlerin çelikten üretilmesi çoğunlukla çelik konstrüksiyon fabrika binaları, hangar, spor tesisleri, depo ve atölyelerde kullanılmaktadır. Yapılar, ağır ve hafif çelik konstrüksiyon olmak üzere iki ana gruba ayrılmaktadır. Geniş açıklıklı ve kreyn içeren binalar ağır çelik yapılar iken, prefabrik atölye ce depolar ise hafif çelik konstrüksiyon yapılardır. Bunlar ise yalıtımlı ve yalıtımsız olarak iki gruba ayrılmaktadır. Yalıtım bulunan binaların duvar ve çatılarındaki poliüretan paneller yahut taş yünü paneller vasıtasıyla ısı ve ses yalıtımı yüksek kalite ile sağlanmaktadır. Yalıtım bulunmayan çelik binaların tercih sebebi ise oldukça ekonomik olmasıdır.

Yaşanabilecek olumsuzlukları uygun sertifika, tedbir ve eğitim ile en aza indirgemeyi ilke edinen firmamız; çelik konstrüksiyon malzemeleri uzman personel tarafından hızlı bir şekilde montajı tamamlanarak iş teslimi yapmaktadır.

Çelik Yapı Avantajları ve Kullanım Alanları

Ekonomik ve hızlı bir inşaat sürecine sahip olan çelik yapılar yapım süresince iklim koşullarından etkilenmediğinden sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı iklim koşulları için ekonomik çözümler vasıtasıyla yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır. Bunun yanı sıra deprem açısından hassas coğrafi bölgeler için en dayanıklı sistemlerdir. Hafif olmasından ötürü kötü zemin koşullarında dahi inşa sürecinde sıkıntı yaşanmaması da avantajlarından birisidir. Kullanım açısından çoğunlukla çelik fabrika binaları, çelik sanayi yapıları, uçak hangarları, spor tesisleri, atölyeler ve depolardır.

Çelik çatı sistemleri

Taşıyıcı amaçlı olan tüm sistemlerin çelikten üretildiği, özellikle fay hattının yoğun olduğu bölgelerde deprem önlemi olarak tercih edilen çelik içeren geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip çelik yapı sistemleridir. Çelik yapıların analiz ve tasarımları; dinamik, statik, malzeme mekaniği ve malzeme bilgisiyle yapı projeleri ve analiz ilkeleri konularında yetkin bilgiye sahip ve yapı durumu ve davranışları hakkında öngörülü, tecrübe sahibi bir mühendisin sezisinin birleşmesiyle, plan dahilinde olan yapıya ve ana amaca uygun güvenli ve ekonomik bir yapı oluşturmak adına bilim ve sanatın tek bir paydada buluşarak kullanılması çelik konstrüksiyon hizmetinde mühimdir. Özellikle binaların çatı yapımında malzeme olarak çelik kullanılması bina üzerine gelebilecek herhangi bir etkiyi absorbe etmesini sağlayabileceğinden güvenlik amaçlı tedbir olarak tercih edilmektedir.

BAZI ÇELİK KONSTRÜKSİYON REFERANsLARIMIZTÜM REFERANSLARI GÖRÜNTÜLE

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

ROBINSON CLUB OTEL – Kapalı Havuz Çatısı

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

MİRAGE PARK RESORT KEMER

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

TEKNİKELLER YAPI – Fabrika Binası

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

ANTALYA DÖŞEMEALTI – Pazar Yeri

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

MUTLU MAKİNE – Mermer Makinaları Üretimi Binası

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

KOÇAK ÇELİK – Fabrika Binası

Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montaj İşleri

YAŞATAN MATBAA – Fabrika Binası