Asma Kat Tasarım İmalat ve Montajı

Genellikle iş yerlerinde depolama ve ofis kullanım amacı ile ihtiyaç duyulan asma kat veya halk tabiriyle çekme kat diye adlandırılan yapı sistemlerinin, imalatı ve montajı uzman kişiler tarafından büyük bir titizlikle gerçekleşmektedir. Özellikle, kullanılan bilgisayar programları desteğiyle, kalite ve dayanım en üst seviyede tutularak hizmete hazır hale getirilmektedir. Asma kat tasarımı çalışmalarında, uygulaması yapılacak olan yapının mevcut durumu detaylıca incelenerek, yapının kendisi ile asma katın çalışma prensipleri arasında, hareketli ve ölü yük hesapları da göz önünde bulundurularak doğru tasarımlar yapılır. Böylece her yapıya uygun ve özgün asma kat uygulaması, imalat ve montaj süreçlerinden geçerek tamamlanmış olur. İlave asma kat tasarımı uygulamalarında yapıya özgünlük prensibi, bu sebeplerle olukça önemlidir.

Asma kat özellikleri

Günümüzde hızla gelişmekte olan teknolojinin sağlamış olduğu avantaj ve desteklerle, her alanda daha kolay ve pratik uygulamalar yapmak mümkün olmaktadır. Genellikle depolama alanı yeterli olmayan endüstriyel yapılarda tercih edilen büyük ölçekli asma katlar, yapı kullanımını oldukça kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda asma kat sistemleri kaynaklı sabit birleşimlerden ziyade kullanımı oldukça yaygınlaşan bulonlu (cıvatalı) bağlantılar sayesinde kolaylıkla sökülüp tekrar kurulacak şekillerde tasarlanmaktadır. Özellikle gerek duyulduğunda sökülebilir yapıda olan asma kat sistemleri, genel olarak kalıcı bir şekilde kullanılmakta olup işyerlerinin çalışma verimliliğini arttırmaktadır. Kullanılmayan alanlar asma kat sistemi ile değerlendirilerek maksimum seviyede fayda sağlamaktadır.

asma kat hangi alanlarda tercih edilmelidir?

İnsanların ihtiyacına ve isteğine bağlı olarak mimari yapısı uygun olan alanlarda kullanım amacına uyum sağlayacak özelliklere sahip bir biçimde tasarlanıp montaja sunulmaktadır. Genellikle dağıtım, depolama ve üretim gibi endüstriyel işletmelerde sıklıkla kullanılan asma kat modelleri, iş verimliliği açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Özellikle uygulama yapılacak olan binanın orijinal yapısına uyum sağlayacak şekilde kısa süre içerisinde sağlam ve kaliteli bir sonuç ortaya koymaktadır ve işlevsellik sağlayarak insanların hayatını kolaylaştırmaktadır. Bu sayede müşteri hem depolama alanı elde etmiş, hem de iş verimliliğini arttırmış olacaktır.
Sizler de bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilir ve fayda sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir